lifestyle,  podsumowania,  Tablice aranżacji

Tablice aranżacji

Balon, zielony salon, kwiaty doniczkowe i stolik z pnia.

Nad cyklem przydatnych postów myślałam już od początku działania PRĘT&stylu. Dzięki Waszym głosom cztery tygodnie temu wprowadziłam niedzielne tablicę aranżacji, która może zainspirować Cię do zmian w swoim wnętrzu. W każdą niedziele o godzinie 21.00 na FP pojawia się post z inspiracjami na wybrany przez Was w ankiecie temat – link do tablicy na Pintereście i mój osobisty komentarz. W tym miesiącu pisałam Ci o zielonym salonie, stoliku z pnia, balkonie i kwiatach w salonie.
Na zdjęciach znajdują się oczywiście produkty, których nie znajdziesz w moim sklepie. Mam za to nadzieję, że właśnie ten cykl najlepiej pokazuje, że metal sprawdza się w domu idealnie i choć przez lata był demonizowany to zdecydowanie wrócił do łask i jest ładny, uniwersalny i wcale nie toporny! Czytaj i oglądaj!

Balkon – kawałek intymnego miejsca w miejskiej dżungli

Tablice znajdziesz tutaj.

Pierwszym tematem w tablicach aranżacji były balkony! Wiem, że czasie tych upałów, szczególnie w blokowych mieszkaniach balkon to skarb i coraz więcej czasu na nim spędzamy. Mój osobisty balkon służy raczej jako wybieg dla psów i miejsca na pranie, ale szczerze pisząc jak przeglądam te wszystkie inspirację to bardzo mi żal, że nasze miejsce jest tak małe i jednak musi mieć zastosowanie typowo praktycznie. Twój balkon świeci pustkami i go zupełnie nie dostrzegasz? Przejrzyj tablicę i zapragnij zmian!

Jaki panuje trend w urządzaniu balkonów? Lekkie, zwiewne tkaniny, dużo lampek, świec, które szczególnie ważną rolę spełniają w wieczornym relaksie (kiedy to w końcu mamy czas dla siebie). Dodatkowo, jeżeli jesteśmy na zewnątrz to oczywiście kwiaty doniczkowe i to nie w stylu korytek z uszami i pelargoniami!

Z materiałów królują drewno i metal (metal malowany proszkowo na zewnątrz idealnie się sprawdza jeżeli chodzi o trwałość).

Kolory? Idealnie sprawdza się klasyczny czarny i biały, ale w mojej tablicy znajdziesz również odważniejsze opcje.

W tej tablicy znajdziesz pomysły jak zyskać trochę prywatności w miejscu, które rzadko kiedy zdaje się być intymne i bardzo często jest mały. Co do kolorów dominują oczywiście czarny i biały, chociaż udało mi się znaleźć również trochę koloru.

Zielony salon – trend, który od kilku lat nie ustępuję miejsca.

Tablice znajdziesz tutaj.

Przedstawiam inspirację na zielony salon, który z impetem wbił się w trendy kilka lat temu i nadal nie chce oddawać hołdów. Mimo dużej popularności tego odcienia znalezienie tego odcienia u popularnych producentów farb nie jest wcale oczywiste.

Sama mam ten kolor dwóch ścianach salonu (co pewnie już wiecie, jeżeli oglądacie zdjęcia moich produktów). Czym mnie osobiście kupił szmaragd? Z jednak strony to kolor bardzo naturalny i dobrze się w nim odpoczywa, z drugiej strony jest wyrazisty, a ja szukałam kontrastu do bieli. Nawet nie wiem gdzie go zobaczyłam po raz pierwszy, ale „chodził” za mną od kilku lat. Jeżeli cały czas malujesz wszystkie ściany na bezpieczne kolory to ta tablica powinna przekonać się, że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

W trendach do szmaragdowego koloru najczęściej dobiera się złoto, żółć i granat. Bardzo często zestawia się go z metalem, chociaż sam w sobie czarny zniknie w jego cieniu. Do zielonego pasować będą wszystkie barwy, do których inspirację zaczerpnięto się z natury.

Z dekoracji najpopularniejsze są liściaste kwiaty doniczkowe i muszę przyznać, że ładnie się komponują z tą barwą. Pięknie wyglądają fotele i stoliki kawowe w kontrastowym kolorze.

Stoliki kawowe z pnia drzewa

Tablice znajdziesz tutaj.

Produkty ze zdjęcia znajdziesz w SKLEPIE.

Stoliki z plastra szturmem podbiły salony i trendy! Wiele osób zakochało się w żywicy epoksydowej i naturze. Pieńki zdominowały programy telewizyjne i Instagram. Wniosły wiele dobrego i ciepłego po dominacji bezbarwnych i bezpiecznie białych wnętrz. Jednak przyznam szczerze, że nie widziałam jeszcze żadnego u nikogo na żywo! Może jeszcze nie do końca się przekonaliśmy? Myślę, że teraz to kwestia kilku miesięcy, więc jeżeli chcesz być krok przed trendem to warto się za takim zacząć rozglądać. W sklepie PRĘT&stylu z pewnością pojawią się tego typu stoliki w sierpniu.

Gdzie się najlepiej sprawdzą? Oczywiście w salonach! Będą idealne również jako stolik przy łóżku w sypialni lub fotelu w domowym biurze. Chętnie postawiłabym taki u siebie przy klasycznym uszaku. Widzę, że w aranżacjach najczęściej jest stawiany na ciemnej podłodze, wśród ciemnych kolorów, ale uważam, że to nie reguła! Na jasnym tle wygląda równie ładnie, czego dowodem mogą być zdjęcia z mojego profilu na Instagramie.

Trend stolików z plastra przekonał Cię czy raczej zostajesz przy płycie MDF, deskach i szkle?

Kwiaty w salonie? W 2019 roku to już nie trend, a obowiązek!

Dzisiejszą tablicę z kwiatami w salonie znajdziesz tutaj.

Czy wiesz, że istnieją badania NASA, które potwierdzają, że kwiaty doniczkowe filtrują powietrze w pomieszczeniach? Kwiaty podobno nawilżają też powietrze, wpływają pozytywnie na samopoczucie, zwalczają grzyby – nie jestem w tym zakresie specjalistą, ale tak mówią artykuły w Internecie. Nawet gdyby część z tych plusów były zwyczajnymi mitami to kwiaty idealnie sprawdzają się jako ozdoby, a zielony jest kolorem nadziei i działa uspokajająco. Jeżeli nie masz jeszcze doniczek w swoim mieszkaniu lub domu to czas to zmienić, a ja dostarczam Ci tablicę inspiracji, po której obejrzeniu kwiaty staną się Twoim marzeniem.

O ile jeszcze niedawno w naszych otoczeniach królowały ascetyczne biele i szarości okraszone maksymalnym minimalizmem teraz coraz więcej osób przekonuje się do powrotu roślinności i to nie tylko na parapecie, ale w każdej innej wolnej przestrzeni – na podłodze, regale, w stojaku (oczywiście całym sercem jestem za stojakami i chyba nie muszę opowiadać dlaczego). Wystarczy przejrzeć Instagram – ciężko spotkać fotografię salonu bez widocznej zieleni. Wcale mnie to nie dziwi – natura jest fotogeniczna i bardzo dobrze wychodzi na fotkach nawet bez podkręcania kolorów.

Podejść do kwiatów w salonie może być kilka:
• kilka mniejszych roślin w geometrycznych, oryginalnych doniczkach, które mogą być idealną, nietypową ozdobę – to rozwiązanie będzie idealne we wnętrzach gdzie jest już dużo mebli i przestrzeń do zagospodarowania jest mała. Wtedy można zawiesić półkę ponad kanapą i tam ustawić doniczki, zdjęcia i inne drobiazgi.
• mocny akcent na jednej lub dwóch dość dużych roślinach w dużych donicach lub na bardzo mocnych stojakach, które dodatkowo je wyeksponują. To opcja dla minimalistów i osób, które mają dość duży salon z niezagospodarowanym miejscem.
• regał z roślinami – coraz częściej regały w inspiracjach zamiast książkami zastawione są ROŚLINAMI! Te półki wyglądają naprawdę imponująco, chociaż nie podejrzewałabym, że będą w moim guście.

Daj mi znać czy coś Cię zainspirowało? Planujesz zmiany?

Jeden Komentarz

  • Anna

    Rewelacyjny wpis! Piękne zdjęcia i aranżacje. Czuję się zainspirowana 😁 ciekawa jestem, jak witraże i kudłate kocyki by się komponowały z giętymi meblami 🤔

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *