drobiazgi,  mini,  prezent,  produkty

Stojaki na doniczki – drobiazg, który doda Twojemu wnętrzu charakteru

Zaprojektować coś dla kogoś bliskiego nie jest łatwo. Chcemy, aby się spodobało, ponieważ nie chodzi tutaj tylko o nas. Każda osoba, która postawi moje produkty w mieszkaniu jest ważna, ale przy bliskich poziom stressu rośnie. Dodatkowo to prezent, a nie przemyślana decyzja tej osoby. Ręka do góry kto nie dostał nigdy nietrafionego prezentu. Mogę być zachwycona swoim produktem, ale to nic nie daje. Nasze mamy lubią kwiaty, mają je w domu od zawsze w przeciwieństwie do nas (nie mam ręki do przesadzania i zapominam ich podlewać, w tych warunkach przetrwaliby tylko najsilniejsi). Teraz chętnie bym kwiaty przeprosiła, ale nasze kochane dziecko z pewnością rozplanowałoby nam glebę po całej powierzchni mieszkania.

Parametry

Wysokość: 225mm,
Szerokość zewnętrzna: 200mm,
Średnica doniczki: 165mm,
Materiał stojaka: pręt o średnicy 8mm, stal węglowa S235

Warianty kolorystyczne: złoty i srebrny chrom, czarny i biały mat.

Gdzie postawić stojak na doniczkę?

Roślinność, EKO i kolor zielony są bardzo modne, więc nie warto się wahać przed zakupem. Wszystkie dodatki, stojaki, doniczki i rośliny kojarzące się z latami 70 czy 80 biją rekordy popularności na wszystkich serwisach, na których liczy się estetyka. Stojak sprawdzi się w przedpokoju, ładnie zapełni nieużywany i nieduży kąt, na który brak Ci pomysłu i doda wnętrzu życia. W kuchni sprawdzi się jako ozdoba blatu (oczywiście na powierzchni bez szafek górnych). W salonie będzie dobrze wyglądał w każdym miejscu: na podłodze, regale czy komodzie (meblach głębokich minimum na 230mm). Kolor najlepiej dobrać do Twojego wnętrza do wyboru masz: złoty, srebrny, biały i czarny.

Stojaki bardzo dobrze sprawdzą się też na tarasie, dużym balkonie lub przed wejściem do domu. Musisz tylko pamiętać, że na zewnątrz możesz używać tylko wariantu białego i czarnego, ponieważ będą one pomalowane proszkowo i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Jaką doniczkę dobrać do stojaka?

Pomijając oczywiście odpowiednio dobraną średnicę i fakt, że doniczka musi być okrągła to najlepiej sprawdzi się tutaj osłonka, która jest sztywna. Materiał, z którego jest ona zrobiona nie powinien się deformować i tracić kształtu z czasem i pod obciążeniem. Najlepszym wyborem będzie tutaj ceramika lub bardzo modny ostatnio surowy, zabezpieczony beton. Zdecydowanie nie polecam plastiku – osłonka może się zdeformować tworząc „jajo” – jestem przekonana, że średnio będzie to wyglądało. Dodatkowo z czasem plastik popęka przy obręczy. Wygląd to oczywiście kwestia gustu, ale ceramika i beton są materiałami naturalnymi, więc będą dobrze współpracować ze stalą w każdym otoczeniu. Dodatkowo ważne, aby doniczka nie była regularnym walcem – lepiej, aby zwężała się ku dołowi lub chociaż miała u góry grubszy pasek – inaczej będzie ciężko ją zamocować. Regularny walec musiałby być idealnie dopasowany na wcisk – mała pomyłka przy pomiarach skutkowałaby pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Oczywiście przy zakupie bardzo chętnie pomogę Ci dobrać coś co będzie pasowało do stojaka i Twojego wnętrza – wystarczy zapytać w mailu.

Jakie kwiaty dobrać?

Kwiaty na naszych zdjęciach mają po 40cm wysokości. Jeżeli chcecie postawić stojak na podłodze to uważam, że jest to minimalna wysokość. statecznie dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju palmy lub drzewka albo kwiaty zakończone u góry jednym kwiatem u góry. Stawiając stolik na szafce lub regale możemy pokusić się o jakąś niższą roślinę, ale doradzam to tylko jeżeli nie macie miejsca lub pomieszczenie jest małe.

Lubisz kwiaty i masz je w swoim domu? Jak Ci się podoba stojak? Widzisz taki u siebie w mieszkaniu lub domu? W jakim miejscu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *