produkty

Pierwszy stolik – projekt, który skradł nasze serce

To będzie post, w którym przedstawię Ci mój pierwszy wyprodukowany projekt. Specjalnie używam słowa przedstawię: o procesie produkcyjnym, problemach i radościach opowiem Ci we wtorek – opublikuje osobny post o 11.30 i nie będę ukrywała, że zdradzę tam sekrety, których pewnie nigdy nie powinnam ujawniać jako osoba myśląca o profesjonalnej produkcji mebli. Mam jednak pełną świadomość, że nie wszystkich może interesować składnie mebli i etapy projektu, więc postanowiłam to rozdzielić. Teraz czas na „mięso” i ucztę dla oczu.

Kiedy wpadłam na pomysł wykonywania swoich mebli nie wiedziałam, że wyjdzie to tak dobrze i, że zaczniemy tak szybko. Właściwie po dwóch tygodniach od podjęcia decyzji o działaniu mam już co Ci pokazać, co mnie bardzo cieszy. Nie będę Ci tu jednak serwowała swoich refleksji – stoik czeka na prezentacje.

Stolik ma „obłą” formę i jest dość oryginalny (patrząc na obecne trendy internetowe). Jego największą siłą jest złudzenie optyczne dzięki czemu pod każdym kątem wygląda trochę inaczej. Te zmiany formy są bardzo pomocne przy okazji robienia zdjęć – możesz ustawić się tak jak Ci pasuję i uzyskać różne efekty. Twoje wnętrze nabiera z nim charakteru i nie jest nudną kopią spotkaną w każdym markecie.

Stelaż wykonany jest z pręta stalowego o średnicy 6 i 8mm, który został pozaginany na giętarce z 100% precyzją (materiał nie stracił na wytrzymałości poprzez podgrzewanie, rozginanie, przeginanie i powiedzmy sobie szczerze – garażowe kombinowanie). Całość jest wytrzymała, solidna i bez problemu przeszła moje wewnętrzne próby wytrzymałościowe.

Blat wykonany jest z hartowanego szkła czarnego. Dlaczego szkło? To materiał prosty do utrzymania w czystości a dzięki hartowaniu odporny na zniszczenia i zarysowania. W warunkach domowych powinien być dość trudny do zniszczenia (będziemy to testować w codziennym użytkowaniu). Szkło jest materiałem naturalnym, ekologicznym i nie wyobrażałam sobie, aby do tego stolika użyć płyty MDF, która miałaby coś udawać. Z kolei drewno nie pasowało do mojego salonu i wizji.
Uważam jednak, że najlepszym potwierdzeniem na to, że stolik wyszedł ładnie jest to, że stawiamy go u siebie w salonie i nie planujemy nikomu oddać.

Parametry fizyczne

Wysokość: 480mm
Szerokość zewnętrzna: 500mm
Stelaż:
materiał stelaża: pręt stalowy o średnicy 6 i 8mm,
2x koło o średnicy zewnętrznej 260mm,
8x noga gięta,
kolor: złoty (w przyszłej sprzedaży kolor nóg będzie do wyboru)

Blat:
materiał: szkło hartowne, malowane,
średnica: 500mm,
grubość: 8mm,
kolor: czarny.

Daj mi znać jak Ci się spodobał i gdzie widzisz go w swoim wnętrzu :). Na początku pracy nad moimi meblami szczególnie przyda mi się kilka słów wsparcia jak i również szczerości. Dotychczasowe recenzje mogłam zbierać tylko od rodziny i znajomych, a wiesz pewnie dobrze jak to jest… Rodzina i bliscy nie są najbardziej obiektywną grupą. Daj mi również znać jakie produkty i posty najbardziej by Ciebie interesowały. Chce dzielić się z Tobą nie tylko moimi produktami, ale też doświadczeniem, w związku z tym, jeżeli są jakieś tematy inżynierskie, które Cię interesują to jestem do Twojej dyspozycji.

Buziaki.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *